وکیل برای گرفتن مهریه در کرج، اجرا گذاشتن مهریه

انتخاب وکیل مهریه در کرج: مهریه، حقی است که مرد در زمان عقد برای خانم خود قائل میشود و عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه می باشد، اما اگر شما قصد گرفتن مهریه خود را دارید، بهتر است از یک وکیل متخصص مهریه در کرج کمک بگیرید تا به ساده ترین و کم هزینه ترین شکل ممکن بتوانید مهریه خود را دریافت کنید.

وکیل برای گرفتن مهریه در کرج

بهترین وکیل مهریه کرج
وکیل مهریه خوب در کرج

مهریه انواع مختلفی دارد و برای گرفتن مهریه نیز با توجه به نوع آن قوانین مختلفی وجود دارد. گاها زن قصد جدایی و گرفتن مهریه را دارد و گاها زن قصد ادامه زندگی دارد اما تمایل دارد مهریه خود را از شوهرش بگیرید. پس برای گرفتن مهریه باید ابتدا انواع آن را بشناسید و سپس اقدام کنید.

انواع مختلف مهریه

 1. مهرالمسمی: مهریه ای است که در زمان عقد مشخص میشود و در سند ازدواج ثبت میشود.
 2. مهرالمتعه: برای زنانی است که در زمان عقد مهریه آنها مشخص نشده است و مرد قبل از نزدیکی اقدام به طلاق وی کند.
 3. مهرالمثل: برای زنانی که در زمان عقد مهریه مشخص نشده است و بعد از نزدیکی میزان مهرالمثل برای آنها لحاظ میشود. عوامل مختلفی در تعیین مقدار مهرالمثل در نظر گرفته می‌شوند، شامل: وضعیت زن؛شرایط خانوادگی؛ میزان تحصیلات؛ معیارهای جسمانی و غیره که در تعیین مهرالمثل در نظر گرفته می‌شود.

وکیل بهرام عباسی به عنوان وکیل مهریه در کرج آماده ارائه مشاوره های تخصصی به شما عزیزان می باشد، تسلط بر قوانین روز مدنی و خانوادگی و تجربه رسیدگی به پرونده‌های مهریه مختلف از ویژگی های بارز ما می باشد. جهت رزرو وقت از وکیل مهریه در کرج کافی است همین الان با ما تماس بگیرید.

برای اینکه در پرونده و دعاوی بتوانید نتیجه خوبی بگیرید باید از یک وکیل خوب، خبره و با تجربه استفاده کنید. وکیل بهرام عباسی آماده همکاری با افرادی است که به وکیل در کرج نیاز دارند، و پرونده آنها را بصورت اصولی و حرفه ای تا زمان صدور رای دادگاه پیگیری میکند.

تفاوت مهریه از نظر نحوه دریافت

مهریه از نظر نحوه و قابلیت دریافت شدن آن در چند دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از :

 1. مهریه عندالمطالبه
 2. مهریه عند الاستطاعة

مهریه عندالمطالبه چیست؟

در مهریه عندالمطالبه، زوجه میتواند در هر زمانی بعد از عقد برای دریافت آن اقدام کند و مرد نیز موظف است که مهریه همسرش را پرداخت کند. در صورت امتناع مرد، زن میتواند به وکیل مهریه در کرج مراجعه کند و اقدام قانونی انجام دهد.

مهریه عندالاستطاعه چیست؟

در این نوع مهریه، هر زمانی که زوجه تقاضای مهریه کند، وضعیت مالی مرد در نظر گرفته میشود و اگر مرد استطاعت مالی داشته باشد، باید آن را پرداخت کند؛ اما اگر از نظر مالی توان پرداخت مهریه را نداشته باشد زن نمیتواند از مجازات حبس برای اجبار کردن مرد جهت پرداخت مهریه استفاده کند.

موارد عدم تعلق مهریه به زن چیست؟

معمولا مردهای زیادی که به وکیل مهریه کرج مراجعه میکنند، به دنبال راه قانونی برای پرداخت نکردن مهریه به زن هستند و سوالی که زیاد پرسیده میشود این است که از نظر قانون در چه شرایطی به زن مهریه تعلق نمیگیرد.؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که مهریه در حالت کلی باید پرداخت شود مگر اینکه مرد به کمک وکیل مهریه در کرج اثبات کند که یکی از شرایط زیر برقرار است:

 • باطل بودن عقد نکاح
 • فسخ نکاح
 • عدم تعیین مهریه و فوت زن

در موارد بالا مهریه به زن تعلق نمیگیرد.

باطل بودن عقد نکاح

اگر مرد بتواند ثابت کند که عقد نکاح باطل بوده است و صیغه عقد به درستی جاری نشده است، مهریه به زن تعلق نمیگیرد. البته باید ادله کافی برای اثبات این ادعا در اختیار باشد.

فسخ نکاح

در صورتی که شرایط فسخ نکاح وجود داشته باشد، حق مهریه از زن سلب میشود و مهریه به وی تعلق نمیگیرد. توجه داشته باشید که اگر دلیل فسخ مهریه وجود عنن در مرد باشد (عنن یعنی ناتوانی مرد در ارتباط زناشویی) نصف مهریه به زن تعلق میگیرد.

عدم تعیین مهریه و فوت زن

حرفه ای ترین وکیل مهریه کرج کیست؟

وکیل بهرام عباسی با دارا بودن مدرک وکالت پایه یک، تسلط کامل بر قوانین مهریه، و تجربه کافی در حوزه گرفتن مهریه زوجه آماده مشاوره و همکاری با شماست.

برای دریافت مهریه چه باید کرد؟

مهریه در انواع مختلف عندالاستطاعه، عندالمطالبه وجود دارد و قوانینی نیز مجلس در سالهای اخیر در این خصوص وضع کرده است، همه اینها لزوم استفاده از وکیل مهریه در کرج را برای گرفتن مهریه نشان میدهد.

در مواردی که در زمان عقد مهریه ای برای زن مشخص نشد است، زن این امکان را دارد که در هر زمانی برای تعیین مهریه خود اقدام کند؛ اما اگر این کار را نکند و زن فوت کند، در صورتی که نزدیکی ای صورت نگرفته باشد مهریه به زن تعلق نمیگیرد. اما اگر بین زن و شوهر ارتباط جنسی صورت گرفته باشد زن مستحق دریافت مهرالمثل است. در این چنین مواردی که ممکن است زن فوت کرده باشد، ورثه زن میتوانند به کمک وکیل مهریه در کرج برای دریافت مهریه او اقدام کنند.

بهترین وکیل مهریه در کرج
حرفه ای ترین وکیل مهریه در کرج

حکم اعسار چیست؟ چه تاثیری در مهریه دارد؟

یکی از مهمترین قوانین در خصوص مهریه، حکم قسط بندی و اعسار است. در شرایط کنونی جامعه، مردهای زیادی قادر به پرداخت کل مهریه نیستند، از این رو قاضی با توجه به شرایط مرد، و با توجه به درخواست وکیل مهریه کرج، اقدام به صدور حکم اعسار میکند.

بر اساس حکم اعسار، مهریه قسط بندی میشود و بخشی از آن در ابتدا توسط مرد پرداخت میشود و مابقی آن با توجه به وضعیت درآمدی و اقتصادی شوهر، قسط بندی میشود.

در صدور حکم اعسار، شوهر موظف است مهریه تعیین شده توسط دادگاه را ماهانه به حساب دادگاه واریز کند و دادگاه نیز این مبلغ را هر ماه به حساب زن واریز میکند.

مَهریه به مالی گفته می‌شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح اسلامی به زن خود می‌پردازد یا مکلف به پرداختِ آن می‌شود.

منبع

در زمان تعیین میزان اقساط مهریه در دادگاه، مرد ممکن است اموال خود را به نام دیگران بزند تا مالی نداشته باشد و یا وضعیت درآمدی خود را کمتر از واقعیت نشان دهد، در این شرایط وظیفه وکیل مهریه زن در کرج است که ثابت کند وضعیت مالی مرد بالاتر از میزان تظاهر شده می باشد و توانایی مالی بالاتری دارد.

توجه: مهریه و سایر مسائلی که می‌تواند یک خانم را درگیر چالش و طرح دعاوی حقوقی کند همواره منجر به بروز اختلافاتی می‌شود که با کمک و مشاوره یک وکیل خانواده در کرج می‌توان به خیلی از آنها به ساده ترین شکل رسیدگی کرد. و از بروز مشکلات متعدد جلوگیری کرد.

گرفتن مهریه زن بعد از فوت شوهر

یکی از سوالات متداول این است که آیا بعد از فوت شوهر، زن میتواند نسبت به دریافت مهریه خود اقدام کند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت در حالت کلی زن نمیتواند بعد از فوت شوهرش، از پدر شوهر یا سایر وابستگان شوهرش تقاضای مهریه کند. مگر اینکه آنها به صورت قانونی تعهد کرده باشند که در صورت وجود مشکل برای مرد، تعهد پرداخت مهریه را تقبل میکنند. اگر این شرایط وجود داشته باشد، راهکار مناسب این است که زن به وکیل مهریه در کرج مراجعه کند و بعد از دریافت اطلاعات حقوقی و قانونی لازمه، اقدام به دریافت مهریه کند.

حالت دیگری نیز وجود دارد و آن این است که بعد از فوت شوهر، اموال و ماترک ای از او باقی مانده باشد، که در این صورت زن باید قبل از تقسیم اموال بین ورثه نسبت به اخذ مهریه خود از ماترک شوهرش اقدام کند. در این مورد نیز بهتر است که زن به وکیل مهریه در کرج مراجعه کند تا درخواست مهریه قانونی و محکمه پسند تنظیم شود تا روند پیگیری آن تسریع شود و حق زن در گرفتن مهریه تضییع نشود.

از آنجایی که مهریه زن، از نوع دیون ممتاز تلقی میشود، بعد از فوت شوهر؛ قبل از انحصار ورثه و تقسیم اموال شوهر، کلیه دیون او که مهریه زن نیز جزو آن می باشد باید محاسبه و پرداخت شود. و سپس باقیمانده اموال بین ورثه تقسیم گردد.

چه روشهایی برای مطالبه مهریه وجود دارد؟

در صورتی که زن درخواست گرفتن مهریه اش را داشته باشد به دو روش میتواند برای این منظور اقدام کند که عبارتند از :

 1. درخواست ثبت
 2. مراجعه به دادگاه

روش درخواست ثبت در گرفتن مهریه

در این روش زن باید با در دست داشتن مدارک شناسایی و عقدنامه خود به دفتری که خطبه عقد وی در آن جاری شده است مراجعه کند و درخواست خود را برای صدور اجراییه ارائه کند. بعد از صدور اجراییه، مرد تنها 10 روز فرصت دارد تا مهریه را پرداخت کند و یا برای پرداخت آن روالی را مشخص کند. چنانچه مدت 10 روزه به پایان رسد و شوهر هیچ اقدامی انجام ندهد اموال وی توقیف میشود. و چنانچه بعد از توقیف اموال و دارایی ها، مرد همچنان اقدامی در جهت پرداخت مهریه زن انجام ندهد، اموال وی به مزایده گذاشته میشود و به اندازه مهریه زن به فروش میرسد و مبلغ مهریه پرداخت میگردد.

روش دادگاه برای دریافت مهریه

در این روش زن برای دریافت مهریه از دادگاه ، به کمک وکیل مهریه در کرج اقدام به تنظیم درخواست مهریه و ارائه آن به دادگاه می‌نماید، و بعد از ارائه درخواست، پیگیری آن آغاز می‌گردد و دادگاه زمان و شعبه رسیدگی به پرونده را تعیین میکند که در این زمان زوجه به همراه وکیل مهریه کرج باید در دادگاه حضور یابند.

بهترین وکیل مهریه کرج
وکیل مهریه فوری در کرج

چه اموالی برای مهریه قابل توقیف است؟

هر یک از اموال زیر را میتوان برای دریافت مهریه توقیف کرد:

 • منزل مسکونی چه آپارتمانی باشد و چه ویلایی
 • هر نوع زمین با کاربری مسکونی یا کشاورزی
 • حقوقی که شوهر دریافت میکند
 • حساب بانکی شوهر
 • تلفن همراه یا موبایل
 • مطالباتی که شوهر از اشخاص ثالث دارد

بر اساس قانون ایران، اموالی وجود دارد که چه از نوع منقول و یا غیرمنقول که قابل توقیف نیستند و به آنها اصطلاحا مستثنیات دین گفته میشود که عبارتند از:

 • یک منزل مسکونی در شان شوهر در حالت اعسار
 • لوازم و اثاثیه مورد نیاز برای زندگی وی و افراد تحت تکفل او
 • میزان موجودی لازم برای تامین آذوقه و مایحتاج زندگی او و افراد تحت تکفل وی
 • کتابها و لوازم تحقیقاتی که برای اهل علم و در حد شان آنها لازم است
 • وسایل و لوازمی که لازمه کسب و کار شوهر هستند
 • تلفن مورد نیاز شوهر
 • مبلغی که برای پرداخت اجاره بها یا پول پش خانه تعیین شده است.

اموال فوق را در جهت دریافت مهریه نمی‌توان توقیف کرد. اگر برای مهریه به مشاوره تخصصی و حرفه ای نیاز دارید همین الان با وکیل بهرام عباسی، موفق ترین وکیل مهریه در کرج تماس بگیرید.

برخی از نظرات موکلین در خصوص همکاری با وکیل بهرام عباسی

سلام و درود خدمت شما آقای عباسی خواستم تشکر کنم بابت پیگیری و نتیجه خوب شما تو پرونده بنده

آقای صابری

 

آقای عباسی عزیز روزتون بخیر خدا خیرت بده جوون یکی بهترین وکیل خانواده در کرج که نذاشتی حق یک وکیل خانواده در کرج پایمال بشه​

خانم احمدی

 
5/5 - (1 امتیاز)

شماره تماس وکیل مهریه کرج

اگر به دنبال وکیل مهریه خوب و حرفه ای هستید، میتوانید برای رزرو وقت با شماره درج شده در https://bahramabassi.com تماس بگیرید. وکیل بهرام عباسی به عنوان وکیل متخصص مهریه در کرج با داشتن مدرک وکالت پایه یک، آماده همکاری با شما همشهریان عزیز در کرج می باشد.

تماس جهت مشاوره و هماهنگی : 09128947151

تماس جهت مشاوره و هماهنگی : 09128947151

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «وکیل برای گرفتن مهریه در کرج، اجرا گذاشتن مهریه»

 1. خداخیرتون بده، من که نتیجه خوبی گرفتم امیدوارم هر چی از خدا میخوای بهت بده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top تماس بگیرید!