مشاوره با وکیل ملکی در تهران؛ متخصص امور ملکی، باسابقه

وکیل ملکی در تهران: اگر شما در مسائل ملکی خود دچار مشکل و اختلاف شده اید، بهتر است حتما از مشاوره و راهنمایی یک وکیل ملکی خوب بهره مند شوید، چرا که وکیل ملکی با تسلط کامل بر قوانین مرتبط با امور ملکی میتواند با کمترین هزینه ، کمک کند تا شما در پرونده مورد نظر بتوانید حقوق خود را اعاده کنید. بهرام عباسی متخصص رسیدگی به پرونده های ملکی آماده همکاری با شما می باشد.

آشنایی با وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی شخصی صادق، متخصص و باتجربه است؛ در مقابل مشکلات و چالش های پرونده صبور است و به خوبی قادر است مسائل را تحلیل کرده و دلایل محکمه پسند گردآوری کند.

انتخاب بهترین وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی خوب قادر است برای بدست آوردن حقوق موکل خود بسیار کمک کند و از ضایع کردن حقوق وی جلوگیری کند. از جمله شاخصه های اصلی مرتبط با وکیل ملکی تهران، دانش حقوقی و تسلط وی به مسائل ثبتی مرتبط با املاک است.

در کنار همه این ها وکیل متخصص ملکی باید از کلیه قوانین و مقرارات مرتبط با آراء وحدت و فرآیند مرسوم در دادگاه به صورت کامل آگاهی داشته باشد.

دعاوی ملکی به بخشی از دعاوی حقوقی گفته می شود که به حوزه املاک و اموال غیرمنقول مرتبط است.

رسیدگی به دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به صورت کلی به ارتباط بین اموال غیرمنقول و انسان مرتبط است و به رابطه مستقیم و یا غیرمستقیم اموال انسان با اموال غیرمنقول مانند زمین، آپارتمان و غیره اشاره می کند. با در نظر داشتن نوع زمین، املاک و کاربری آن، در کشور ما از نظام قانونی متفاوتی برخوردار است.

دعاوی ملکی با توجه به موضوع و نوع دارای جنبه های کیفری و غیره است و یا به صورت دعاوی تصرف عداونی مطرح می شود.

بهترین وکیل ملکی در تهران برای رسیدگی به دعاوی ملک و زمین
بهترین وکیل ملکی در تهران برای رسیدگی به دعاوی ملک و زمین

در رابطه با دعاوی و امور املاک، مستغلات و اراضی موارد و دعاوی مطرح است، بهتر است در جهت عدم تحمیل هزینه های سنگین و جلوگیری از هدر رفت زمان به واسطه وکیل ملکی با تجربه و کاربلد موضوع را پیگیری کنیم.

خصوصیات وکیل ملکی متخصص

معیارهای متعددی درباره تعیین و تشخیص وکیل پایه یک دادگستری که به صورت تخصصی در امور ملکی فعالیت دارد، موجود است، در ادامه به بررسی مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های وکیل ملکی می پردازیم:

میزان تجربه علمی و عملی وکیل ملکی در تهران

مهم ترین معیار تشخیص وکیل ملکی مجرب و خوب میزان تجربه او در رابطه با طرح و دفاع در انواع دعاوی مختلف ملکی است:

هرچند که کلیه وکلای دادگستری قابلیت بررسی و قبول وکالت در کلیه پرونده ها را دارند، اما میزان تجربه وکیل ملکی خبره در زمینه اراضی ملکی سبب می شود تا بتواند در کلیه دعاوی ملکی همچون تقسیم و افراز ملک مشاع، خلع ید ، قلع بنا، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال سند مالکیت ، تعدیل و افزایش اجاره بها و غیره به درستی عمل کند.

یافتن یک وکیل ملکی متخصص و با تجربه که منصف نیز باشد گاها کاری سخت و دشوار است. اما در اینجا ما این امکان را ایجاد کرده ایم که در صورت نیاز حق الوکاله وکیل ملکی را بصورت اقساط پرداخت کنید.

دانش حقوقی و تسلط بر قوانین مرتبط با دعاوی ملکی

یکی دیگر از معیارهای بهترین وکیل ملکی در تهران دانش و سطح علمی وی  در حوزه های مختلف است. وکیل ملکی باید با قوانین و مقررات مرتبط، رای وحدت رویه دیوان عالی کشور، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، وحدت رویه دیوان عدالت اداری و نظریات اساتید برجسته باید آشنایی بسیار خوبی داشته باشد.

داشتن صداقت در رفتار و گفتار نسبت به اصحاب دعوا

وکیل متخصص ملکی باید به صورت واضح و با صداقت، بدترین و بهترین حالت ممکن در طرح و دفاع در دعاوی ملکی به موکل خود تمام مسائل و اتفاقات پرونده را توضیح دهد، بطوریکه موکل قادر باشد بهترین تصمیم را بگیرد. لذا پذیرفتن پرونده طبق هر شرایطی مجاز نیست.

ملک به چه معناست؟ تفاوت ملک مفروز با مشاعی

معمولا کلیه دارایی های غیرمنقول جزو زیرمجموعه ملک یا املاک هستند. ملک انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن به ملک مشاعی و ملک مفروز مربوط می شود.

ملک مشاعی: به ملکی که دو نفر یا چند نفر با هم در کلیه اجزای ملک با هم سهیم باشند ملک مشاعی گفته می شود.

بهترین وکیل ملکی در تهران کیست
بهترین وکیل ملکی در تهران

مهم ترین مصادیق دعاوی ملک و اراضی چیست؟

 • دعاوی مرتبط با خلع ید
 • پرونده مرتبط با رفع تصرف عدوانی
 • اختلافات ناشی از الزام به تنظیم سند رسمی
 • پرونده های تخلیه املاک (مسکونی و یا تجاری)
 • شکایات در خصوص انتقال ملک غیر
 • شکایات ناشی از افراز و فروش ملک مشاع
 • پرونده ابطال معامله معارض ملک
 • شکایات فسخ مبایعه نامه ملکی
 • اختلافات ابطال مبایعه نامه ملکی
 •  اختلافات سرقفلی و حق کسب و پیشه

برای رسیدگی به پرونده های ملکی خود، کافی است همین الان با وکیل بهرام عباسی بعنوان بهترین وکیل ملکی تهران تماس بگیرید.

مهمترین دعاوی ملکی

مهمترین دعاوی ملکی شامل خلغ ید، تصرف عدوانی، الزام به تنظیم سند می باشد که در ادامه هر سه را تشریح میکنیم. در صورتی که درگیر این موارد بودین بهتر است با وکیل متخصص ملکی تماس بگیرید و از اقدام خودسرانه اجتناب کنید.

 دعاوی خلع ید چیست؟

هر دعاوی که به دادگاه ارائه می شود از شرایط و ارکان مختلفی برخوردار است، لذا رسیدگی به هر دعوا به تحقق ارکان و شرایط تشکیل دهنده آن به دعوی است و به دادخواستی براساس قانون نیاز دارد.

هنگامی که خواهان نسبت به خواسته خلع ید به دادگاه دادخواستی تقدیم می کند، ارکان این دعوی باید رعایت شود.

رسیدگی به دعاوی و پرونده های ملکی در تهران
وکیل باتجربه ملکی

ارکان دعوای خلع ید از 4 مورد تشکیل شده است و باید برای اقامه دعوا در این باره براساس این ارکان به موضوع مربوطه رسیدگی کند.

باید بدانید که اهمیت ارکان مذکور بسیار زیاد است بطوریکه تنها اگر یک حکم به درستی انجام نشود،ادامه پرونده در مراجع قضایی صورت نمی گیرد.

 • چهار رکن دعوای خلع ید
 • مالکیت رسمی مالک
 • غیر منقول بودن مال مورد تصرف
 • احراز تصرف خوانده بر ملک
 • غیر قانونی بودن تصرف متصرف

خوب است بدانید زمانیکه به دلیل عدم آگاهی از قوانین و ارائه طرح دعوا به مراجع قضایی به صورت اشتباه عنوانی انتخاب کنید، برای مثال موضوع یک دعوی ملکی خلع ید است، باید با همین نام عنوان شود در صورتی که به دلیل عدم دانش حقوقی دعوی تخلیه ید طرح شود دادگاه قرار عدم استماع دعوا صادر خواهد کرد و تمامی هزینه هایی پرداخت شده برای دادرسی و ابطال تمبر، قابل استرداد نیست.

لذا برای طرح انواع دعاوی به خصوص دعاوی ملکی داشتن دانش و تجربه بسیار مهم و حساس است به همین دلیل افراد عادی با سطح سواد کم نمی توانند به تنهایی در این رابطه خوب عمل کنند و به راحتی شکست می خورند.

عقل و منطق حکم می کند در این زمینه از بهترین وکیل ملکی در تهران برای طرح دعاوی ملکی و تجاری که از سابقه، تخصص و تجربه بسیار خوبی برخوردار است کمک بگیرید.منبع

تصرف عدوانی چیست؟

تصرف عدوانی به این معناست که شخصی بدون داشتن مجوز قانونی بر مال دیگران تسلط داشته باشد، لذا در تصرف عدوانی می توان در دو جنبه کیفری و حقوقی پرونده را رسیدگی کرد.

خدمات بهترین وکیل ملکی در تهران
خدمات بهترین وکیل ملکی در تهران

دعوای تصرف عدوانی در این دو بعد ذکر شده جزو دعاوی مبتلا به جامعه بشمار می رود، در این دعاوی فرد می تواند به دو صورت اقدام کند و در استفاده از هرکدام اختیاراتی دارد، نحوه اثبات و اقدامات فرد در هر کدان به صورت متفاوت است.

به همین سبب او باید با در نظر گرفتن ادله اثباتی خود یکی از این دو روش را انتخاب کند و تا جایی که ممکن است از اتلاف وقت بکاهد.

در این دعاوی، با توجه به ماده 170 قانون مدنی، قانونی براین منظور که شاکی حتما باید مالک باشد وجود ندارد، بلکه در جایگاه مستاجر، خادم، مباشر، کارگر، رعیت و یا هرشحص دیگر می تواند به نمایندگی یا به امانت مال غیر طرح دعوی کند.

دعوای رفع تصرف عدوانی، این نوع دعوی از نوع غیر مالی محسوب می شود و قابل تجدید نظر است.

برای رسیدگی به دعوای رفع تصرف عدوانی مرجع صلاحیت دار، باید در دادگاه عمومی محل قرارگیری مال غیرمنقول باشد.

وکیل با سابقه ملکی بهترین گزینه برای رسیدگی به دعاوی ملکی است، چرا که رسیدگی شکایات ملکی نیازمند اشراف کامل بر قوانین ملکی؛فرایندهای فروش ملک؛خلع ید؛پایانکار؛جعل سند؛اجاره ملک،سند مادر، واسطهای فروش و ترفند های کلاهبرداری ملکی دارد. بهرام عباسی بعنوان وکیل متخصص ملکی در تهران آماده رسیدگی به دعاوی و پرونده های شما عزیزان می باشد.

طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

زمانی که خریدار و فروشنده برای ملک و یا زمینی قولنامه و یا مبایعه نامه‌ای بین خود تنظیم کنند، در جهت عقد قرارداد دفترخانه اسناد رسمی برای متعاملین وقتی در نظر می گیرد، طرفین می بایست در زمان مشخص در مکان دفترخانه برای تنظیم سند رسمی و پرداخت باقی وجه حاضر شوند.

زمانیکه فروشنده در زمان تعیین شده در دفتر اسناد رسمی حاضر نشود، خریدار قادر است پس از حضور در دفاتر اسناد رسمی از دفترخانه گواهی عدم حضور را طلب کند، در این گواهی مشخص می کند که خریدار در این تاریخ در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شده است، اما فروشنده بدون عذرموجه از انجام تعهدات و حضور در زمان تعیین شده امتناع کرده است.

نکات مهم در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی غیرمنقول

قراردادی که به صورت واضح تعهد انتقال مال غیرمنقول معامله را در تعهدات فروشنده آورده باشد.

در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی یکی از تعهدات فروشنده در قرارداد حضور وی در زمان مشخص در دفتر اسناد رسمی برای انتقال سند است.

مطلوب است که برای عدم حضور فروشنده در زمان مقرر در دفتر اسناد رسمی وجه التزام یا اصطلاحا جریمه تعیین شود

خریدار بتواند گواهی عدم حضور فروشنده در درفتر اسناد رسمی را دریافت کند.

زمانی که برای حضور فروشنده در دفتر اسناد رسمی اظهارنامه ایی توسط خریدار ابلاغ شده باشد می بایست تصویر برابر اصل پیوست دادخواست شود.

در دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی در صورت لزوم برای اثبات تصرف خریدار در خصوص معامله انجام و سوابق آن پیوست خواهد شد.پیش از اقامه دعوی باید اطمینان داشته باشد که ملک در نظر گرفته شده در رهن یا بازداشت نباشد؛ معمولا دادگاه برای انتقال ملکی که در بازداشت یا رهن قرار دارد رای نمی دهد.

زمانی که معامله بنا (مسکونی، تجاری، اداری)، پیش از اقامه دعوی اطمینان کنند که ملکی که برای معامله در نظر گرفته شده است از پایان کار و گواهی عدم خلاف شهرداری است، زیرا انتقال و یا صدور سند در شهرها منوط به پایان کار و گواهی عدم خلاف شهرداری است.

در دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی که مورد معامله قرار گرفته است می بایست از سابقه ثبتی یا در جریان ثبت قرار بگیرد. برای املاکی که از سوابق ثبتی برخوردار نیستند و یا در جریان ثبت نیستند انتقال سند رسمی دارای موضوعیت نیست.

دادخواست باید برای کلیه فروشندگاه و نسخه ایی برای دادگاهی که ملک در آن قرار دارد در نظر گرفته شود.

دادگاه صالح برای رسیدگی به الزام به تنظیم سند رسمی

ماده 12 قانون آیین دادرسی، برا رسیدگی به امور مربوط به اموال منقول دادگاهی را صالح می داند که در محل قرارگیری ملک است، اگر چه خوانده مقیم آن مکان نباشد.

مزایای تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی

 • مدتی که سند رسمی به نام خریدار خواهد شد، کمتر می شود.
 • برای فرآیند رسیدگی نیازی به حضور خریدار در دادگاه نیست.
 • وکیل قادر است خساراتی را که در قرارداد پیش بینی شده است از فروشنده طلب کند.
 • زمانی که ملک در رهن باشد، وکیل قادر است فک رهن را از فروشنده طلب کند.
 • زمانیکه فروشنده قصد تنظیم سند و انتقال آن را نداشته باشد، وکیل می تواند توسط مامور دادگاه برای تنظیم سند رسمی به نمایندگی از خریدار در محضر حاضر شود و اقدام کند.

آیا می دانید حق کمیسیون مشاوران املاک نصف شده است؟

با توجه به تصمیم سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران، حق کمیسیون مشاوران املاک برای قراردادهایی خرید و فروش پیش از این نیم درصد بود که از هر شخص می گرفت پس از این به 25 صدم درصد کاهش یافته است.

با توجبه به ابلاغیه سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران به اتاق اصناف اعلام شده است: حق کمیسیون مبایعه نامه 25 صدم درصد به ارزش معاملاتی ملک از هر شخص به جمعا نیم درصد از هر دو شخص محاسبه و دریافت می شود.

 • حق الزحمه قراردادهای ودیعه/ رهن  و اجاره از هر شخص به میزان نیم درصد مبلغ رهن مشخص شده است.
 • حق کمیسیون اجاره به اندازه یک چهارم مبلغ اجاره یک ماه از هر طرف معامله می شود.
 • براساس دستورالعمل های حق کمیسیون به جهت تمدید اجاره از هر شخص یک دهم کمیسیون اجاره را محاسبه و دریافت می کند.
 • حق الزحمه قراردادهای مشارکت از طرفین 0.2 درصد ارزش اصلی قرارداد جمعا به صورت 0.4 درصد محاسبه و دریافت می شود.
 • خدمات مبایعه نامه و قرارداد به صورت رایگان می شود.

چگونه پرونده را به بهترین وکیل ملکی بسپاریم؟

بهترین وکلای پرونده های ملکی آنهایی هستند که از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردارند و کلیه تمرکز و دانش آن ها در زمینه امور ملکی است و تسلط کافی به کلیه مراحل دارد، توانسته پرونده های زیادی را به نتیجه برساند و در این زمینه از رزومه پرباری برخوردار است.

برای انتخاب بهترین وکیل ملکی می بایست موارد زیر را در نظر بگیریم:

 • به دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران باشید
 • وکیل ملکی متخصص انتخاب کنید.
 • از مشاوره حضوری با چند وکیل دادگستری بهرمنده شوید
 • به نظرات موکلین یا کاربران در مورد وکیل را بررسی کنید.
 • در برخی پرونده ها به دلیل پیچیدگی موضع فقط تجربه و دانش وکیل متخصص می تواند این پرونده در نهایت به موفقیت برساند.
 • برای گرفتن نتیجه مناسب در کمترین زمان و کاهش اتلاف وقت در زمینه املاک پیش از هرگونه اقدامی ابتدا سعی کنید به کمک وکیل متخصص ملکی دعوی کیفری طرح کیند.

هزینه دادرسی در دعاوی ملکی

در دعاوی ملکی معمولا هزینه براساس ارزش منطقه تعیین می شود.

3 مورد از مهترین دعاوی ملکی

با بررسی پرونده های ملکی ای که در دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف ایجاد میشود، متوجه میشویم که اکثر دعاوی ملکی مرتبط با دعاوی ثبتی ملک، دعاوی حقوقی ملکی و دعاوی ملکی کیفری است که در ادامه آنها را تشریح میکنیم.

دعوای ثبتی ملکی عبارتند از:

 • سند رسمی باطل شده است
 • اجرائیه ثبتی باطل شده است
 • سند مالکیت معارض باطل شده است
 • سازوکار و مراحلی ثبتی مرتبط با کمیسیون ها ممکن است تغییر کرده باشد
 • نظریه ها و رای هایی که از شورای حل اختلاف اداره ثبت صادر شده ممکن است باطل شده باشد
 • مشکلات مرتبط با اجرای ثبت ملک
 • مشکلات مرتبط با افراز ملک
 • ممکن است جلوی عملیات اجرایی در مراحل مختلف گرفته شود

دعاوی ملکی حقوقی عبارتند از:

 • الزام کردن به سندضمانتی و فک رهن
 • متناسب سازی اجاره بها
 • تنظیم سند رسمی
 • اختلافات مرتبط با سرقفلی
 • ملزم کردن به گرفتن صورت جلسه تفکیکی
 • گرفتن پایان کار
 • اختلافات مرتبط با اجرت المثل
 • فسخ کردن قراردادهایی که مشکل قانونی دارند

دعاوی ملکی کیفری عبارتند از:

 • جعل کردن سند
 • اقدام به فروش اموال اشخاص بصورت غیرقانونی به یک یا چند شاخص دیگر
 • بکاریگیری سند مجعول
 • انجام کلاهبرداری در خرید و فروش ملک
 • خیانت در امانت در حوزه ملک و زمین
 • اقدام به ورود غیرمجاز به ملک دیگران
 • تبانی کردن در خرید و فروش ملک شخصی یا دولتی
 • تغییر دادن کاربری ملک

وکیل ملکی تهران، فردی متخصص، و با تجربه است که با نهایت اشراف بر قوانین ملکی، از حق و حقوق موکل خود در دادگاهها و دادسراها و یا حتی در شهرداری و بنگاه های املاک دفاع میکند؛ و تخصص کافی برای استیفای حقوق موکل خود در دعاوی ملکی و زمین را دارد.

bahramabassi.com

سوالات متداول در خصوص وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی باید در امور ملکی تخصص، تسلط و سابقه کاری داشته باشد. این که چه کسی بهترین وکیل ملکی به معیارهای مختلفی وابسته است اما، ما با تسط بالا بر قوانین، سابقه کاری بالا و مسئولیت پذیری بالا همواره تلاش کرده ایم تا حق موکل را در پرونده ملکی بگیریم و از هیچ تلاشی صرفه نظر نکرده ایم. با ما میتوانید برنده پرونده ملکی باشید.

مزایای همکاری با وکیل ملکی چیست؟

از آنجا که پرونده های ملکی، هم ابعاد حقوقی دارد هم ابعاد کیفری و ثبتی، رسیدگی به آنها کاری پیچیده است و در مواقع زیادی عدم اطلاع شما از برخی قوانین، موجب تضییع حقوقتان میشود. اما با کمک وکیل ملکی در تهران که تخصص و اشراف کامل دارد، تمام قد از حقوق شما دفاع میشود.

تماس با وکیل ملکی در تهران

با توجه به پیچیدگی های دعاوی ملکی، و همچنین قوانینی که در بحث ملکی مطرح است؛ نیاز به وکیل ملکی در تهران را به خوبی میتوان متوجه شد. بهرام عباسی؛ وکیل پایه یک با تجربه بالا در رسیدگی به پرونده های ملکی در کنار شماست تا بتوانید از حق و حقوق خود صیانت کنید. جهت هماهنگی، مشاوره و رزو وقت با شماره درج شده در bahramabassi.com تماس بگیرید.

تماس جهت مشاوره و هماهنگی : 09128947151

تماس جهت مشاوره و هماهنگی : 09128947151

5/5 - (6 امتیاز)

لنیک کوتاه: b2n.ir/a82524

منبع:

 • https://www.youtube.com/watch?v=VcX-sMtlhbo
 • https://www.reddit.com/user/bahramabassi24/comments/t9ff0y
5/5 - (6 امتیاز)

10 دیدگاه دربارهٔ «مشاوره با وکیل ملکی در تهران؛ متخصص امور ملکی، باسابقه»

 1. سلام در موردبحث ملکی جناب وکیل کار های مربوط به شهرداری را هم انجام میدن؟

  1. بهرام عباسی

   سلام، بله انجام میشه، میتونید تماس بگیرید و جزییات رو صحبت کنید.

 2. خیلی ها میگن پروندهاتو با پارتی بازی جلو میبری به هر جال نوش جونب هرچی میگیری همبن که کار مردمو راه میندازی تو این شرایط سخت خودش کلی ارزش داره

  1. بهرام عباسی

   سلام، بنده صرفا بر اساس قانون فعالیت میکنم و همه تلاشم نتیجه گیری در پرونده هست. در هر حال شما لطف داری دوست عزیز.

 3. علی محمودی

  خدا نگهت داره برای پدرو مارت جون هرچی ا خدا میخوای بهت بده که واقعا حق منو گرفتی

 4. سلام برای درخواست وکالت در زمینه جواز ساخت مجموعه ورزشی چه مدارکی لازم است

  1. بهرام عباسی

   سلام و درود، لطفا با شماره همراهم تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنم.

 5. سلام خدمت شما جناب آقای عباسی عذرخواهی میکنم مزاحم شدم تعریف شما رو خیلی شنیدم. پرونده ملکی مربوط به زمین های خاندان فروزش فر هستش که مقدارش و قیمتش حدودا 80 میلیار تومن میشه اگر شما حق الوکاله رو بصورت اقساط قبول بفرمایید ازتون ممنون میشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top تماس بگیرید!